Temat: hachette bismarck

widzieliwy bismarcka? Przed chwilą była reklama... model duży.. nawet bardzo.. myślę, że ponad metr (dokładnie 125cm)... części wygladają jak pseudodrewniane ale to pewnie jakiś plastik... kiepsko czytam po niemiecku smile/
hmm coś dosłyszałem, że jest opcja zdalnego sterowania.. pierwszy numer 4,99zł


kilka linków, które mogą stanowić źródło
http://www.die-bismarck-bauen.de/
http://www.die-bismarck-bauen.de/modell.htm
http://freenet-homepage.de/pa-anlagen/die_bismarck_h23.htm

2

Odp: hachette bismarck

jak pierwszy 4,99 to pewnie drugi ok 10zł a trzeci ok 15... ale jak model taki duży to pewnie będzie w chuj numerów.

Share

3 (edytowany przez tteessaa 2007-02-21 17:24:12)

Odp: hachette bismarck

Titanic miał 100 nr. a bismark ma więcej detali , ...100 na pewno i myślę że 25 zł nr. + aparatura +farby pędzelki rozpuszczalnik kupę różnych papierów ściernych +kleje  smile , a sam pokład będzie układany z 10 nr. bo dawać bendom po 5 deseczek smile  ...ale ogólnie fajny

Share

4

Odp: hachette bismarck

no więc się zmusiłem do tego niemieckiego i z tego co skumałem (przynajmiej z niemieckiej edycji)

Ausgabe 1 von Die Bismarck kostet € 1,00. Ausgabe 2 kostet € 3,90. Jede weitere Ausgabe kostet € 6,50. Ausgabe 2 ist ab 13.09.2006 im Handel, danach erscheinen die Ausgaben wöchentlich. Die Serie besteht aus 140 Ausgaben.

a więc co to oznacza po kolei... pierwszy numer za cenę 1 czyli u nas 4,99zł następny numer 3,90 czyli u nas to wychodzi 19,46, każdy następny numer 6,50 to 32,43zł ... ale wydaje mi się, że te ceny u nas jednak będą trochę inne.

Die Serie besteht aus 140 Ausgaben.
czyli jak łatwo się domyślec będzie 140 numerów smile

ja pewnie z ciekawości sobie kupię to będę wiedział wiecej tongue


tu jest reklamówka (quicktime wymagany)
http://www.die-bismarck-bauen.de/video.htm



// EDIT

tu macie polską stronę
http://www.bismarck.com.pl/


No cóż kupiłem sobie 1 numer..... w sumie bardziej chciałem dla ojca.. odrazu przypomniały mu się stare lata... części z budowy statku są z bardzo ładnej sklejki sosnowej... przez pierwsze numery buduje się całe użebrowanie statku.. wręgi itd.... później dochodzi poszycie .. chyba z drewna lipowego .... dalej pokład itd.. z części dostajemy mosiężne i miedziane elementy.. biały metal, druty itd itp... ogólnie na obrazkach wyglada to baaardzo skomplikowanie (chodzi o ilość elementów) ... polityka taka sama jak z bmw .. czyli wszystkiego pełno w pierwszym numerze... plakat itd.. trochę niższe ceny.. bo ostatecznie 26,90zł, wychodzi co tydzieŃ (od 5 numeru) prezenty w prenumeracie to: (2 numer darmo, uchwyt do papieru ściernego - całkiem niezły IMHO i skrzynka z narzędziami neutral ) ... osobno można dokupić sterowanie i silniki tak że można nim pływac.. ale nic wiecej nie jest na ten temat napisane - niby ze info będzie za jakis czas...
Dodali jeszcze klej oraz pędzelek montażowy - bardzo dobry IHMO smile

i to chyba tyle... jak przekonam ojca żeby rzucił pety to moze zacznie kupowac tongue, bo fajny mebelek z tego moze wyjść.

Pozdrawiam.

5

Odp: hachette bismarck

fajna sprawa smile poszukam podobny w sklepie modelarskim i może zakupie smile A aparatura taka sama jak w bmw smile

Share

6

Odp: hachette bismarck

Farby do pomalowania modelu znajdą się w zestawie ,czy indywidualnie każdy kupuje,ciekawe czy jest ten model w sklepach?

Share

7

Odp: hachette bismarck

Nie tego modelu nie ma w sklepach. Chyba że z kartonu. Quradic podejmujesz się zbierania??/ JA TAK smile

Share

8

Odp: hachette bismarck

chętnie bym zbierał, ale to znowu wychodzi stówa na miesiąc... na rct mnie nie stać i na tego smarka chyba też nie.. no ale jeszcze zobaczę - próbuję przekabacić ojca smile ... hyh
Co to farbek to chyba nic nie ma napisane na ten temat... ale skoro dali klej i pędzelek to się może pokuszą o farbkę ... a może dadzą już pomalowane części, które naprawde muszę przyznać są bardzo ładnie zrobione i wycięte laserowo

9

Odp: hachette bismarck

no super sprawa smile to co zakładamy nowy dział??

Share

10

Odp: hachette bismarck

Noo.. to przynajmniej jest prawdziwe modelarstwo ;] Musze sie nad tym zastanowic bo wyglada ciekawie ;]

Share

11

Odp: hachette bismarck

jak się uzbierają ze 2, 3 osoby, które będą zbierać to się założy nowy dział.. u mnie coraz bliżej jednak na "tak" ...

12

Odp: hachette bismarck

cholender ehh ostanio wyszło kilka nowych ciekawych pozycji modelarskich i bądź tu mądry co zbierać. Ten starek tez mnie kusi ale cholender zbierać RTC, F2005 i teraz statek hmm niezła sumka na miesiąc wychodzi:) Jaka normalna cena numeru będzie?

Share

13

Odp: hachette bismarck

26,90zł,, czyli na miesiąc (od 5 numeru) 107 i 6 grosza tongue big_smile

Share

14

Odp: hachette bismarck

no dlatego lepiej prenumeratę .. 99,60zł wyjdzie... omg skad ja tyle kasy miałbym wziaść tongue

15

Odp: hachette bismarck

chłopie nie wytrzymasz czekania big_smile

Share

16

Odp: hachette bismarck

no właśnie sam nie wiem... (mam w tle jeszcze monster car'a tongue ) zobaczymy jak będzie.... to co robić nowy dział?

17

Odp: hachette bismarck

robic robic big_smile

Share

18

Odp: hachette bismarck

Ludzie to zbiera ktoś w koŃcu ten okręt? Jeśli tak to czy mam robić nowy dział i czy/kto będzie uzupełniał wpisy?

19

Odp: hachette bismarck

no mówiłem ze ja zbieram big_smile

Share

20

Odp: hachette bismarck

Indywidualne, szczegółowe forum dla Bismarck - kolekcja Hachette