1

Temat: Dopływ paliwa do silnika

Kiedy zakręce silnikiem kilka razy paliwo powinno byc zassane ze zbiornika do rurki ?

Zapraszam sk

Share

2

Odp: Dopływ paliwa do silnika

U mnie zawsze przed startem silnika trzeba do baku wcisnąć trochę powietrza. Ja to robię za pomocą strzykawki 20 ml. A tak wogóle to mi się wydaje że podczas kręcenia starterem silnika to ciśnienie w baku wyrównuje się i silnik nie ma jak zassać paliwa z baku hmm To tak na logike... hmm

Share

3

Odp: Dopływ paliwa do silnika

I jak wciśniesz powietrze paliwo przemieszcza się odrazu do rurki czy dopiero po zaciagnięciu ?

Zapraszam sk

Share

4

Odp: Dopływ paliwa do silnika

Odrazu do rurki i do gaźnika co w efekcie daje szybszy zapłon silnika ;-)

Share

5

Odp: Dopływ paliwa do silnika

A w którym miejscu wciskasz to powietrze w zbiornik ?

Zapraszam sk

Share

6 (edytowany przez BMW 2007-07-15 13:35:43)

Odp: Dopływ paliwa do silnika

Jak zakręcisz silnikiem to nie wiem czy coś to da tongue ale jak chodzi o szarpankę to tak tongue

Najlepiej przed każdym zapaleniem silnika zrobić tak:
1.Otworzyć przepustnice na max'a ( na wyłączonych serwach i aparaturze)
2.Zatkać palcem tłumik i zakręcić pullstartem , rotostartem czy co kto tam ma.
3.Gdy paliwo dotrze do silnika, włączyć serwa a później aparaturę.
4.Zapalić silnik.

Koniec tongue Za każdym razem odpala.

Share

7

Odp: Dopływ paliwa do silnika

To juz chyba sposób J@kubUNIT-a jest bardziej prosty i  bezpieczniejszy dla szarpanki wink
A rurke paliwa jak poprowadziliście ?

Zapraszam sk

Share

8

Odp: Dopływ paliwa do silnika

no nie wiem tongue i to nie jest mój sposób tylko taki jaki jest w gazetce napisany i na forach tongue i tylko tak to wygląda całość trwa 5 sekund bez żadnego noszenia strzykawek tongue

Share

9

Odp: Dopływ paliwa do silnika

No w sumie to co opisał BMW to jest to samo co ja stosuję tyle że ja wstrykuję do baku powietrze przez tę rurkę od wydechu a BMW zatykając ujście wydechu "zmusza" ujście sprężonego powietrza do zbiornika a nie poza układ... A tak nawiasem to jednemu odpowiada jeden sposób a drugiemu drugi tongue smile

Share

10

Odp: Dopływ paliwa do silnika

Hmmm... czyli nawet nie trzeba nosic strzykawki (choc to bardziej higieniczne wink) a wystarczy wdmuchnac powietrze w rurke wydechu a paliwo odrazu znajdzie się przy silniku smile
Grozi to jedynie posmakowaniem paliwa smile

Zapraszam sk

Share

11

Odp: Dopływ paliwa do silnika

Ja tam osobiście nie próbował bym tego paliwa ale jak kto woli... hmm

Share

12 (edytowany przez BMW 2007-07-15 22:41:16)

Odp: Dopływ paliwa do silnika

a ja kilka razy się napiłem:P (oczywiście przez przypadek) na początku szczypie ale kiedy wypuka się wodą buzie przechodzi tongue

Share

13

Odp: Dopływ paliwa do silnika

metanol jest bardzo smaczny big_smile:D:P
ja kilka razy posmakowałem wezyka oblanego paliwem, olejem z wydechu a nawąchac sie spalin... ooo to praktycznie za kazdym odpaleniem tongue (ci co jezdza na BB wiedza co to za ból tongue tornado tak nie wali tongue)

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share