1 (edytowany przez podly 2005-11-17 12:10:33)

Temat: radiocontrol-tuning.pl

Hehe ciekawostka - jak oni chcieli uruchomic strone pod tym adresem, skoro taka domena w ogole nie jest zarejestrowana:

#whois radiocontrol-tuning.pl

No information about domain radiocontrol-tuning.pl  in Registry NASK database.
Whois database last updated: 2005.11.17

Jak ktos chce darmowa reklame w radiocontrol tuning to moze sobie zarejestrowac ta domene za jakies 100zl w kazdym serwisie rejestracji domen ;] Albo odsprzedac pozniej wydawnictwu ;] Jakbym prowadzil sklep modelarski to juz bym ja zarejestrowal ;]

Share

2

Odp: radiocontrol-tuning.pl

to czemu tego nie zrobisz skoro to takie łatwe

Share

3

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Czy masz jakis problem ze mnie zaczepiasz? Moge sie z Toba zalozyc o 100pln ze zarejestruje ta domene, w innym wypadku zwyczajnie szkoda mi pieniedzy bo jej nie potrzebuje. Skoro nie masz pojecia o rejestracji domen to sie nie wypowiadaj w tym temacie, bo tak sie sklada ze jest to bardzo latwe i trwa raptem kilka minut.

Share

4

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Po pierwsze wcale cie nie zaczepiam, poprostu sprzedajesz rady innym sam z tego nie korzystająć troche to dziwne przecież mówisz że wydasz 100pln a odsprzedając wydawnictwu możesz zarobić na ty duzo więcej. Troche to dziwne że innym dajesz takie rady nie korzystając z tego jak mówisz łatwego zarobku.

Share

5

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Nie daje, a tym bardziej nie sprzedaje, zadnych rad drogi kolego. To raczej Ty probujesz mi radzic. Ja tylko stwierdzilem fakt ze domena nie jest w ogole zarejestrowana wiec trudno zeby dzialala pod nia jakakolwiek strona. Nie mam zadnego interesu w jej rejestrowaniu, nie bawie sie tez w handel domenami, nie licze tez na szybki zysk po jej odsprzedaniu komukolwiek itp itd. Popracuj troche nad umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem, bo wnionski ktore wyciagasz pachna podstawowka.

Share

6

Odp: radiocontrol-tuning.pl

podly to raczej ty się czepiasz. to logiczne ze kazdy z nas chciał by zarobić wiec skoro masz takie pomysły to sa sprzsedawcy domen na allegro dlaczego im nie podsuniesz pomysłu za $. czepiasz się djpaula a ja się z nim zgadzam....

Share

7

Odp: radiocontrol-tuning.pl

djpaulo - podly

nie życze sobie takich rozmów, to forum istnieje by wyjaśniać sprawy ogólne a nie jakieś swoje porachunki.. jeśli zamierzacie się kłucić i zaśmiecac forum to weźcie od siebie GG i tam to załatwcie. To jest ostatnie ostrzeżenie - już mnie takie zaczepne rozmowy denerwują.

Domene zarejestruja gdy będą mieli gotową stronę - po co teraz ma byc nieużyteczna? A to że zarejestrujesz sobie domene to Ci nic nie da bo wg prawa nie masz możliwości zrobienia takiego czegoś i dyktowania ceny... radiocontrol-tuning to nazwa towarowa i nie możesz się nia posługiwać ani rejestrowac domen w takim ani żadnym innym podobnym brzmieniu. Jeśli takie coś zostałoby wykryte to zostałyby Ci odebrane prawa do tej domeny więc skoŃczmy już ten temat.

Powtarzam jeszcze raz. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i wyrazić swoje zdanie ale w sposób kulturalny a szczególnie Ty podly zachowujesz sie w sposób bardzo agresywny i nie wiem w ogóle co to ma na celu.

Koniec na ten temat

8

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Widze ze tu sami specjalisci... Jedni chca szybko zarabiac kase, a inni sa wybitnymi prawnikami. Jeszcze raz: Napisalem tylko ze domena jest wolna wiec trudno zeby pod nia byla jakas strona. Otoz drogi kolego quadric jestes w duzym bledzie - mozna sobie legalnie i zgodnie z prawem zarejestrowac taka domene i moga Ci brzydko mowiac - naskoczyc. Nie chce mi sie wytaczac tutaj argumentow prawniczych co jak i dlaczego - wystarczy byc troche na biezaco z mediami zeby sobie przypomniec jak calkiem niedawno strona bodajze Pani Begger (czy innego polityka bo nie jestem pewien) przekierowywala na strone Kaczynskiego czy cos takiego bo prywatny wlasciciel tej strony taki sobie forwarding zrobil i mogli mu naskoczyc. Innych przykladow nie chce mi sie mnozyc ale jakby ktos mial opory to moze skorzystac z jakiegos registera w USA albo na Kajmanach za te same pieniazki i w ogole tym sie nie martwic itd itp. A moze tak w ogole mi wyjasnisz skad wiesz ze radiocontrol-tuning jest nazwa zastrzezona? I do tego
w Polsce? Bo ja jakos nigdzie tam literki R ani chocby C nie widze. Owszem, sama kolekcja bodajze jest zastrzezona ale raczej nie w naszym kraju. Jako ciekawostka - ta sama gazeta wychodzi we Wloszech ale nazywa sie RC Tuning a nie radiocontrol tuning.

Jesli moje wypowiedzi sa dla kogos agresywne to swiadczy to tylko i wylacznie o braku umiejetnosci prowadzenia sensownej dyskusji opartej na argumentach, co w sumie dziwic nie powinno bo wiekszosc tutaj napisanych postow w roznych dzialach pozwala zakladac ze bywalcami forum w wiekszosci sa dzieci kupujacy gazete za kieszonkowe i narzekajacy jaka ona strasznie droga.

Zreszta.. caly ten topic jest jak wiekszosc na tym forum - podly napisal ze domena wisi wolna - to miast konstruktywnej dyskusji, posty jak zarobic kase - zalosne.

@bicker - to wcale nie jest logiczne ze kazdy by chcial zarobic. Niektorzy pracujac uczciwie zarabiaja tyle ze nie musza na kazdym kroku szukac okazji do dorobienia.

I na sam koniec tego przydlugiego juz postu: To ja zaczalem ten watek i do mnie sie djpaulo doczepil insynuujac mi udzielanie rad biznesowych. Jako ze takowych rad nie udzielam i udzielac nie zamierzam, mialem prawo do riposty i napisania tego co napisalem.

Poniewaz watek rozwinal sie w taki a nie inny sposob - a cala zawartosc tego forum to lanie wody o przyslowiowej dupie Maryny i przekrzykiwanie sie malolatow celem podbijania sobie rangi (jakiej rangi?? czyz to nie zalosne??) odchodze sobie stad i zagladac tu wiecej nie zamierzam, poniewaz rzeczowe posty na temat zwiazany z gazeta i samym samochodem mozna policzyc na palcach jednej reki, za to calej reszty smieci jest stanowczo zbyt wiele. I polecam administratowi - niech sobie to wezmie do serca jesli na powaznie traktuje to forum - w tym nie bylo ani cienia agresji.

Share

9

Odp: radiocontrol-tuning.pl

dobra ja moze tylko podsumuję, że po pierwsze nikogo nie zmuszam do zagladania na to forum... jest otwarte i każdy moze sobie pisac tutaj co zechce takie bylo założenie (jeśli to nie jest obrażanie się i obrzucanie błotem).

Ja podly wyobraź sobie że zrobilem ta stronę i nadal ją prowadze a wcale nie zbieram RCT. To że piszą tu "małolaty" jak ty to nazwałeś to ja nigdzie nie pisałem w zastrzeżeniach ile kto ma mieć lat ... a wiadomo, że ta kolekcja jest przede wszystkim do nich skierowana - więc to nic dziwnego.

Powiem szczerze, że nie wiem o co własciwie tu rozgorzała ta dyskusja - nie wiem powiedz mi o co tu chodzi w zdaniu, że ktos chce zarobić pieniadze? Podly czujesz sie urażony, że Ciebie ktos zaczepia... ehh nie jestem sędzią w jakims idiotycznym sporze i kłucenie się o takie pierdoły jest naprawdę bezcelowe.

Pozatym zgadzam się z Tobą, że rzeczywistosć a prawo jednak się mija i tu masz racje że tak to wyglada pewnie w praktyce.. ale w ustawie jest tak jak napisałem. Dobrze, już nie chcę wracać do tego tematu. Podly ja nie robię łaski ani Cie nie proszę ale nie uważam, żeby to było dojrzałe posuniecie z Twojej strony gdy piszesz "ide sobie" (to nie jest cytat). Jeśli uważasz, że to forum to lanie wody (w po części sie z Tobą zgadzam) to prosze Cię zaproponuj moze jakiś fajny dział albo ciekawy post - bo ja staram się jak mogę ale wszystkiego nie wymyślę. Stworzyłem tą stronę ponieważ się tym interesuje i orientuje sie co dziej się w internecie... dlaczego nie ma żadnej innej strony o RCT tylko moja hmm? Jeśli chcesz możemy dokoŃczyć tą dyskusje juz poza forum i/lub porozmawiac na inne tematy...  bo to nie miejsce na takie rzeczy... jeśli ktos chce to jest moje GG 1920623

10

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Ok, dopisze jeszcze bo pomyliles mnie z djpaulo, wiec podmien nicki w swoim poscie zeby nie wyszly jakies nieporozumienia. Nie uwazam zeby zabawka za 40pln tygodniowo przez 2 lata byla skierowana do 'malolatow' ale to moje prywatne zdanie. Oczekuje od ludzi dyskutujacych na forum jakiegos poziomu bez wzgledu na ich wiek, ukonczona szkole itd. a przynajmniej umiejetnosci czytania ze zrozumieniem. Nie podobaja mi sie wypowiedzi krzykaczy w stosunku do moich, nie wnoszace nic nowego do sprawy i nie majace za wiele wspolnego z tematem.

Ten watek zalozylem bo uwazalem za istotne, ze strona ktora miala pojawic sie wczoraj nie ma nawet zarejestrowanej domeny. W PS mojej wypowiedzi mozna dopatrzec sie 'usmiechow z przymrozonym okiem' odnosnie zaistnialej sytuacji i kontemplacji 'co przez to sie moze zdarzyc' - ze np. wpisujac jutro www.radiocontrol-tuning.pl wyladujemy na stronie jakiegos sklepu modelarskiego. Jesli ktos nie potrafil wyciagnac z mojego postu tak oczywistych wnionskow, a dopatrywal sie w nim 'sposobu na szybkie zarobienie kasy' to bede go traktowal albo jako malolata albo cwaniaka ktory tylko szuka sposobu na latwa kase.

Doceniam quadric ze chcialo Ci sie robic ta stronke, co prawda teraz nie skladasz autka, ale na poczatku skladales i dlatego ja zrobiles, wszystko super - moze za jakis czas to sie rozwinie, moze ludzie zaczna miec powazne problemy z montarzem samochodu jak bedzie to na dalszym etapie i bedzie o czym pisac i wymieniac sie doswiadczeniem, na razie temat jest problematyczny bo za wiele schodow przy skladaniu nie mamy - kilka tematow ktore sie pojawilo sa z pewnoscia interesujace ale to pojedyncze sztuki, reszta to lanie wody. Nie zaproponuje nic ciekawego - poprostu jak mam cos do napisania w temacie modelu oraz kolekcji to o tym pisze, jak nie mam to nie pisze - postow od rzeczy zeby sobie podbic licznik jest juz wystarczajaco - tak jak i w tym wypadku - ze zwyklej informacji zrobila sie polemika zupelnie nie na temat ;]

pozdro dla Ziomali z Trojmiasta ;]

Share

11

Odp: radiocontrol-tuning.pl

po pierwsze przepraszam, za pomyłkę ale była u mnie dziewczyna i musiałem być w dwóch miejscach naraz ale już się poprawiłem - sorry jeszcze raz.

Widzisz.. ja musze miec wykupiony serwer, wykupiona domenę (goblix.com) wykupione bazy itd itd i ja nie wiem chyba jestem jakimś frajerem bo nie dość że nic z tego nie mam to jeszcze musze utrzymywac serwer i staram się jakoś załatwić problemy i wątpliwosci za ludzi z wydawnictwa - i co ja nie zrobie to mnie obrzucają błotem - zaczynają mi juz ręce opadać. I ja nie narzekam bo przecież to tylko i wyłacznie moja wola. Po prostu czasem chcialbym, żeby to ktos docenił a przynajmniej nie krytykował jeśli sam nie zamierza w tym uczestniczyć (mówie teraz ogólnie - nikogo nie mam na myśli)

Jest sobie osoba na tym forum BMW i zaproponowal zrobienie arta o 7 numerze ... i mimo iz ma 12 lat starałem sie tym nie kierowac bo nie każdego trzeba traktować jak "małolata" - a pisze całkiem nieźle. Ja mam 20 lat i znam ludzi (przy czym nie ma się czym chwalić) którzy nie znają swojego kodu pocztowego i nie potrafią sklecić poprawnie zdania - i to jest przerażajace.

JA naprawde niechce sie kłucić czy można rejestrowac domene czy nie.. czy ta gazeta jest dla małolatów czy dla dorosłych... mi zalezy na tym żeby utworzyla się tu społecznosc fanów nie tylko RCT ale ogólnie RC a nawet jeszcze ogolniej - motoryzacji.

Mimo wszystko dobrze, że powstała tu taka polemika bo część rzeczy może warto sobie wczesniej powiedziec i wyjaśnić niż potem miałyby wystąpić jakieś problemy. Uwazam, że "kłotnia" powstała po prostu przez niezrozumienie "autora" co doprowadzilo do kolejnych powiklaŃ. Starajmy sie być kulturalni bo to od nas zalezy czy ktos nas zrozumie i czy my odpowiednio wyrazimy to co chcemy. Myślę, że kaźdy sredniointeligentny człowiek jest w stanie tego dokonać - bo bez tego to forum nie przetrwa. Teraz to jest dopiero raczkowanie - ale potem moze pojawić się więcej uzytkowników ... więcej tematów i przestaniemy w pewnym momencie nad tym panowac. Takze zachęcam wszystkich do większej kultury i do nie obrzucania się błotem. Przyznam się, że mnie tez trochę poniosły emocje za co przepraszam.

Wróćmy więc do normalnych rozmów..

12

Odp: radiocontrol-tuning.pl

Jo.. wiem jak to jest.. tez utrzymuje kilka maszyn i kilka serwisow 'for fun' i guzik z tego mam oprocz ewentualnej satysfakcji.

Anyway, jesli ktos poczul sie w jakis sposob urazony ktoras moja wypowiedzia to przepraszam. Nie obchodzi mnie czy ktos ma lat 10 czy 80, jesli mozemy rozmawiac na temat to jest dobrze, licze tylko na przyzwoity poziom naszych rozmow ;]

pozdro

Share

13

Odp: radiocontrol-tuning.pl

hahaha no widzisz podly co zrobiles?????? Wystraszyłeś wszystkich użytkowników!!!!!!!

14

Odp: radiocontrol-tuning.pl

niom własnie nic sie nie dzieje ciekawe dlaczego tongue

Share