1

Temat: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

właśnie ukoŃczyłem karoserię swojego BMW. Napiszcie co sądzicie lub zadawajcie pytania smile

Share

2

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

Wyszło super:P iedługo wkładam fotki mojego 350z(no moze za jakis tydzien:P)

Share

3

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

mir3k3: Grats! To Twoja pierwsza buda w zyciu? Widze ze udalo Ci sie nawet poskladac spojler z kawalkow ;] Moze napisz troche o tym jak malowales, jakich farb uzyles i w jakiej kolejnosci, na jakie problemy wpadles i jak je rozwiazales? Chetnie bym skorzystal z Twojego doswiadczenia zanim sam sie zabiore za malowanie ;]

BMW: te foty co wrzuciles to jakas uboga wersja naszego bo nawet nie ma skrzyni biegow i one-waya.

Share

4

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

mir3k3 jak na pierwszy raz wyszło super!!
Już nie moge sie doczekać kiedy ja pomoluje swoje BMW 9tylko nie wiem jak je pomalować sad )

http://img.userbars.pl/48/9543.jpg
http://img.userbars.pl/79/15620.png

Share

5

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

sorry nie zauważyłem sad my bedziemy mieli wersje PRO RTR smile

Share

6

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

ok pytacie o kolejność wykonywanych działaŃ to wam powiem tongue
Po pierwsze wziąłem karoserię pod wodę i umyłem mydłem (arko). Następnie zabrałem się za najgorszą robotę czyli zaklejanie szyb taśmą. Po skoŃczonej pracy czas na najlepsze czyli malowanko smile Przed tym działaniem jednak przemyłem karoserię (od wewnątrz bo tak się maluje) benzyną ekstrakcyjną. No i zacząłem malować. Oto link do farby której użyłem http://www.rojna.pl/index.php?d=produkt&id=1501 Po dwóch godzinach zabrałem się za zdejmowanie taśmy z szyb (może się zdażyć, że pozostanie klej po taśmie, który usunąłem benzyną ekstrakcyjną) i całej folii, która pokrywała karoserię naszego BMW z zewnątrz. Efekt jest rewelacyjny. Wtedy zabrałem się za obklejanie samochodu naklejkami. Z tym nie było większych problemów, warto jednak przed naklejaniem przetrzeć husteczką higieniczną powierzchnię karoserii, w której ów naklejka się znajdzie. Kiedy samochód był pozaklejany przyszła kolej na złożenie tego nieszczęsnego spojlera. Zrobiłem to tak jak było pokazane na obrazku w naszej gazetce. Dziury zrobiłem ostrą koŃcówką do śrubowkręta, można też użyć szydła. Robiłem to na gazecie, aby można było lepiej przkłuć. Wystarczy niewielki otwór, śrubki które otrzymaliśmy łatwo się wkręcają. Przykręciłem dwa stateczniki do dolnej części spojlera. Wtedy pomalowałem dwię części spojlera jakimś sprayem (czarny mat). Kiedy już obeschło dolną część zamocowałem do karoserii. Dopiero wtedy należy przykręcić górną część spojlera. I tak przyszła kolej na lusterka. W karoserii zrobiłem odpowiednie dziury wiertłami następnie przykleiłem od wewnątrz na poxipol. To wszystko smile Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to walcie

Share

7

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

A nie dawales na ten niebieski kolejnej warstwy bialej tak jak to w gazetce zawsze pisalo?

Share

8

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

szczerze mówiąc to nie czytam tych porad malowania, które są w gazetce. Nie dałem

Share

9

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

Bardzo ładnie pomalowane smile Mam nadzieję, że równie dokładnie wygląda w rzeczywistości smile Gratuję smile

10

Odp: Karoseria mojego BMW ukończona - fotki w galerii

Zapewniam, że jest identyczny jak na fotkach. Też jestem z efektu mojej pracy zadowolony. Dzięki

Share