1

Temat: nr 55 - problem - wahacze

Mam problem dotyczący montażu na wspornik przegubu wachacza. W poprzednich numerach na śrubę zakładaliśmy nakrętki m3, teraz trzeba przykręcić go do wspornika tymi srebrnymi nakrętkami samochamownymi. Czy tamte nakrętki m3 mają zostać bo ja już sam nie wiem

Share

2 (edytowany przez b@d 2006-12-13 08:42:52)

Odp: nr 55 - problem - wahacze

Wkręcasz jedne i drugie. Kolejność montażu jest następująca: najpierw śruba, na nią wspornik z metalową tuleją, następnie wkręcasz czarną nakrętkę, która służy jako dystans do płytki amortyzatorów, to wszystko wkładasz w otwór płytki wspornika i na koniec dokręcasz srebrną nakrętką.

Share

3

Odp: nr 55 - problem - wahacze

dzięki wink patrzcie jaką wiadomość z serwisu technicznego dostałem:

Share

4

Odp: nr 55 - problem - wahacze

Szanowny Panie.Szczegółowe instrukcje znajdują się w zeszytach kolekcji. Proszę
dokładnie
je przestudiować.

Czarne nakrętki M3 były tymczasowe, aby nie zgubić tulei i śruby.
Należy je
zamienić na nakrętki samohamowne, a czarne schować do pudełka.
Dziękujemy za list i za zainteresowanie modelem Radiocontrol Tuning BMW M3

GTR
Z poważaniem,
Serwis Techniczny BMW M3 GTR
Hachette Livre Polska

Share

5

Odp: nr 55 - problem - wahacze

Nosz w morde jaka bezczelnosc. Z opisu wcale tak nie wynika - mozna by sie doszukiwac tej informacji w zdaniu "... sprawdz czy nakretka M3 zalozona na koniec przegubu wahacza jest odkrecona..." ale nie jest nigdzie wprost napisane zeby nakretke zalozona w numerze bodajze 51 zdjac i schowac do pudelka, tak samo jak w opisie w numerze 51 nie pisze ze ta M3 jest tylko tymczasowa zeby nic nie zgubic. Na zdjeciu 8 w numerze 55 - ktore jest oczywiscie niewyrazne i pewnym byc nie mozna - wydaje sie ze wahacze sa lekko odsuniete od plytki tak jakby tam ta nakretka byla. Podobnie sprawa ma sie rowniez ze schematem modelu - tam rowniez ta nakretka wystepuje. I sam nie wiem czy ja teraz wykrecac czy nie? Kij im w oko cfaniaczkom kuzwa.

Share

6

Odp: nr 55 - problem - wahacze

Wg mnie czarna nakrętka powinna zostać. Po jej zdjęciu wspornik wahacza nie leży równolegle względem płytki wspornika. Aż się prosi, żeby wstawić tam podkładkę dystansującą. Choć na kilku zdjęciach z pierwszych nr podkładki nie ma. Ale na nich są też inne błędy montażowe, np podkładka na drążku napinającym jest po niewłaściwej stronie (ale tylko na niektórych zdjęciach) itp.

Share