Temat: Skrzynka startowa

Skrzynka startowa ,to fajny bajer będzie ktoś montował ,widziałem różne rodzaje ,najmniej podoba mi się plastikowa ,drewniane są fajniejsze ale najlepiej chyba zrobić samemu .Zamierza ktoś zmontować sobie taką fajną podstawkę pod model?

Share

2

Odp: Skrzynka startowa

Szukalem troche info na ten temat po necie - najwazniejsze w skrzynkach dla bolidow jest to, zeby mozna bylo nia odpalic pojazd - ja bym to widzial w formie szesciennej skrzynki z MDF-u z zamontowanym w srodku silnikiem i mechanizmem od wkretarki elektrycznej a to podlaczone pod gumowe kolo ktore obroci nam silnikiem i go zapali bez walki z szarpanka. Reszta to tylko dodatki w stylu szufladek no i jakis uchwyt zeby sie to latwo przenosilo bo troche bedzie wazyc razem z akumulatorem. Do tego oczywiscie jakies centrujace bolce zeby latwo bylo rowno ustawic na tym model za kazdym razem.

Swoja droga takie skrzynki pojawiaja sie w calkiem przyzwoitych cenach czasami na allegro.

Share

3

Odp: Skrzynka startowa

po nr.90 zaczne powoli montować skrzynie tak jak mówisz chyba z płyty mdf,fajnie to wygląda jak jest zamontowany w niej panel startowy smile i te szuflady taki mały garaż smile , jako rozrusznik wykorzystanie wkrętarki jest ciekawe bo tanie ale czy obroty będom dobre? trzeba to przebadać, widziałem wlew zawór (20 zł) paliwa do szybkiego tankowania montuje się na karoseri i nie trzeba ściągać karoseri odpala i tankuje na pit-stopie smile ,ustawiamy regulujemy i idziemy na wyścig smile ready gooooooooooooo

Share

4

Odp: Skrzynka startowa

Dobra dobra, zatankowac to najmniejszy problem, ale swiece trzeba jeszcze jakos podgrzac.. no chyba ze tez jakos na stale wywalic przedluzenie od swiecy na karoserie... Jest to do zrobienia pewnie ;] A co do wkretarki, to widzialem taki patent w dzialaniu jak sie koledze szarpanka zerwala - przyczepil normalnie takie gumowe kolo o srednicy jakich 5cm, przyciskal je od spodu autka do kola zamachowego  i bujalo sie to elegancko - chyba predkosc obrotowa nie jest taka wazna, moment obrotowy musi byc duzy - zauwaz ze przy ciagnieciu za szarpanke tez jakiejs ogromnej predkosci na silnik nie dajesz ;]

Fajnie by bylo oprocz panelu startowego (ladowarka do aku, grzalka do swiecy) miec jeszcze tam wmontowany jakis tani miernik elektroniczny, termometr elektroniczny dotykowy (te na podczerwien sa cholernie drogie) i moze elektryczna pompe paliwa (to akurat w miare tanie jest). Po jednej stronie kieszen na baniak 5l a po drugiej akumulator. Miejsca na narzedzia i czesci zostanie wtedy calkiem sporo.

Share

5 (edytowany przez kaper 2007-04-21 12:07:45)

Odp: Skrzynka startowa

Rozumiem ze mowicie o wkretarkach akumularowych tongue
To takie maja od 550 do 700 obr/min. Najczesciej 550 big_smile
Tez myslałem o skrzynce ale z alu, narazie nie mam czasu neutral

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share