1

Temat: Jakie paliwo na początek?

Witam... Jak wiemy z gazety po dotarciu silnika dobrze jest używać paliwa z 1.1 gal 16% nitro czyli to http://www.rcwroblik.pl/Paliwo+Big+bang+16+5l,57610716,1,i2.html?PD=57610132 a co na początek? Ja widziałem gdzieś z większą zawartością oleju syntetycznego paliwo i tylko z 10% nitro i pisało ze jest to paliwo dla silników żarowych (od 2ccm do 2,5ccm) jeszcze nie dotartych ale zablokowali tą strone sad mam nadzieje że do 90 nr. powiedza o pierwszym uruchomieniu regulacji i dotarciu!! Co sądzicie? Pozdro

Share

2

Odp: Jakie paliwo na początek?

nie kupuj tego paliwa. tylko runner time 16% albo tornado 16%

Share

3

Odp: Jakie paliwo na początek?

A duzo lepsze jest? Jest w gdyni jakis tor? Ja jestem z Malborka. A w gazecie pisali o tym co link podalem pewnie hamy chca zeby padl silnik albo jakies usterki byly co?? Pozdrawiam

Share

4

Odp: Jakie paliwo na początek?

Aha i jeszcze jedno (zapomnialem) mogłbyś podać jakiś link gdzie kupie paliwo na poczatek z wieksza dawka oleju zeby ladnie sie dotarl i stronke jak dotrzec silnik bo nie wiem czy z kolekcji cos o tym wspomna. Zgóry dzieki i pozdrawiam smile

Share

5

Odp: Jakie paliwo na początek?

Jest o niebo lepsze i nadaje sie do modeli spalinowych, na big banie mozesz miec w ogole problem z odpaleniem silnika. Na tym paliwie rowniez mozna docierac bez problemu. Gdzie kupic - google, jak docierac - google albo poczekac co w gazecie napisza. Niestety w ogole w Polsce kiepsko z torami pod szosowki - trzeba adaptowac parkingi, lotniska itp.

Share

6

Odp: Jakie paliwo na początek?

Dzięki bardzo. Przydadza sie wasze rady big_smile pozdrawiam

Share

7

Odp: Jakie paliwo na początek?

a ja kupiłem big bana i mówicie ze będzie problem z odpaleniem? Dlaczego tak sądzisz podly?

Share

8

Odp: Jakie paliwo na początek?

bicker ja tez jezdze na big banie wypaliłem ponad 2L w Ofnie, i nie ma żadnych problemów. Często odpala po pierwszym pociągnięciu szarpakiem smile
Nie ma sensu wydawac 200zł na paliwo kore trace pod dom hmm, na zawody i tak nie pojade bo za duży silnik (4.3ccm) musiałbym zmienić - wtedy zmienie paliwo smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

9

Odp: Jakie paliwo na początek?

Aha... no tez mysle kurde tyle kasy na paliwo tez chyba big bana kupie:D a silnik docierales iloma litrami ? i z wieksza domieszka oleju ?

Share

10

Odp: Jakie paliwo na początek?

duze silniki chodza bez problemow na bigbanie, wlasnie na malych silnikach jest z nimi problem - wielu ludzi mialo problemy na tym paliwie z regulacja i uruchomieniem silnika. Ja nikogo nie zmuszam do zakupu runnera, ale radze na poczatek przynajmniej pracowac na pozadnym paliwie.

Share

11

Odp: Jakie paliwo na początek?

a ja tornado kupuje tongue

Share

12

Odp: Jakie paliwo na początek?

Ja gdzieś czytałem (chyba na RCAUTO) ze w tornadzie jest dużo oleju i silnik nie ma az takiej mocy - doszło do tego ze gosc na bigbanie był szybszy od tego na tornado smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

13

Odp: Jakie paliwo na początek?

Dawno takiej bzdury nie slyszalem. Sklad mieszanki jest ogolnie znany i mierzalny, a jak ktos chce ja poprawiac, to zawsze moze sobie samemu paliwo wymieszac - lotniarze czesto tak robia. Na zawodach nikt nie sprawdza  prawdziwej ilosci nitrometanu - przyjmuje sie zasade rair-play i ufa zawodnikom. To ze wygral ktos jadacy na BB o niczym nie swiadczy, a z pewnoscia nie o tym ze BB jest lepsze - w butelce mogl miec cokolwiek, albo poprostu byc (co jest najbardziej prawdopodobne) lepszym kierowca.

@Kaper - ile przejezdziles litrow BB na 2,11???  Z tego co widze, to rownie dobrze moglbys napisac ze najlepsze paliwo to LiPoly, bo eletryk znajomego duzo na nim ciagnie.

Pytanie jest proste - JAKIE PALIWO?? - odpowiedz tez jest prosta - z jakiegos powodu runner i tornado jest drozsze od BB. Dla ludzi ktorzy poraz pierwszy w zyciu odpalaja spaline i to kupiona za GRUBE pieniadze, zakup BB moze skutkowac zniechecenim i problemami a nawet poczuciem ze wywalili kupe kasy w bloto. Ten model na BB oczywiscie tez pojedzie, ale klopoty z regulacja silnika itp. dla poczatkujacego modelarza nie sa warte 'zaoszczedzonej' kasy. Dla mnie EOT. Od biedy mozna wlac tam nawet denaturat z olejem i tez powinien zapalic. Tylko co z tego?

Share

14

Odp: Jakie paliwo na początek?

a ja kupilem juz tornado i czy lepiej dodac troche oleju by sie dotarlo lepiej??

http://www.dartmoor.pl/img/logosy/big/logo_3.jpg

Share

15

Odp: Jakie paliwo na początek?

Nie nie trzeba.(przynajmniej ja tak myślę ale podly najlepiej sie zna na tych rzeczach to on ci powie tongue )
a jakie tronado kupiłeś? Zwykłe czy OIL+FORMULA? bo to drugie jest dla początkujących.(czyli dla nas tongue )

Share

16 (edytowany przez podly 2007-05-15 23:51:41)

Odp: Jakie paliwo na początek?

Jo, powiem nawet wiecej - nie tylko nie trzeba, ale NIE MOZNA. Mieszanie paliwa z dodatkami to wyzsza szkola jazdy i przy malym doswiadczeniu mozna sobie tym wiecej narobic problemow niz cos zyskac. Np. moze sie okazac ze olej ktory fabrycznie jest z paliwem nie laczy sie z tym ktory dolewamy i splynie na dol butelki - zostanie nam na gorze firmowa mieszanka a na dole sam olej. Ale to jeszcze jest bardzo optymistyczny scenariusz - w gorszym wypadku olej dolewany moze sie wiazac z olejem zintegrowanym ale jednoczesnie zrywac polaczenia z pozostalym paliwem co moze skutkowac splynieciem calego oleju z paliwa na dno butelki a w skutkach zywklym zatarciem silnika itp itd.

Modelarstwo (nawet papierowe) to nie jest tania zabawa. Koszt modelu to jeszcze nic w porownaniu z kosztem jego utrzymania, a czesto proby oszczednosci na materialach eksploatacyjnych moga odbijac sie pozniej na zywotnosci elementow modelu.

[edit]

Warto jeszcze dodac, ze silniki modelarskie (a samochodwe szczegolnie) sa BARDZO MOCNO wysilone - kreca sie ponad 30.000 razy na minute (jakies 7 razy wiecej niz typowe silniki samochodowe 1:1 i jakies 2-3 razy wiecej niz silniki w samochodach F1!) dlatego tez sklad mieszanki jest dla nich KRYTYCZNY - stad tez jej cena.

Share