Temat: POMOCY!!!

Witam,
potrzebuje pomocy.
Wyciołem karoserię normalnymi nożyczkami i zaczeła odchodzić mi jakaś folia. Mam ją zerwać czy nie? Proszę o szybką odpowiedź!!!

Share

2

Odp: POMOCY!!!

no jest folia ochronna zerwij jak pomalujesz karoserie.

Share

3

Odp: POMOCY!!!

a wtedy farba nie zejdzie razem z folią?

Share

4

Odp: POMOCY!!!

!!!!! ty malowałeś od środka czy od zewnątrz??!!!

Share

5

Odp: POMOCY!!!

Ja mam folie na zewnątrz, muszę ją zdjąć przed malowaniem? SOrki że zadaje takie pytania ale nie zabardzo się na tym znam.

Share

6

Odp: POMOCY!!!

no wiem ze na zewnątrz.. zdejmujesz ja po malowaniu

Share

7

Odp: POMOCY!!!

ale jak pomaluje to pomaluje się folia, jak prysnę na kawałek i zdejmę folię to chyba farba też zejdzie razem z folią, no chyba że folia przepuszcza farbę.

Share

8

Odp: POMOCY!!!

Sam jeszcze nie robiłem budy ale z tego co rozumiem to folia jest na zewnątrz a Ty malujesz od środka karoserii !
Tak więc nakładasz lakier od środka a dla koŃcowego efektu ściagasz folie z zewnątrz wink

Zapraszam sk

Share

9

Odp: POMOCY!!!

W tej gazetce z RCT jak malują wzory to od zewnątz, to czemu mam niby w środku malować?

Share

10 (edytowany przez tteessaa 2007-05-26 11:35:15)

Odp: POMOCY!!!

Podczas malowania karoseri od środka ,używamy spreyu lub aerografu tak czy tak część farby nie trafia na docelowy element i krąży w powietrzu i może osiąść na zewnętrznej części karoseri (powstanie morka)i folia zabezpiecza przed tym wypadkiem ponato chroni ją przed zarysowaniami podczas wycinania i malowania.Malująć karoserie od środka na jeden kolor nie musisz się martwić zaciekami gdyż po nałożeniu kilku warstw i zerwaniu foli i tak będzie piękny połysk miała (to tak jak z malowaniem na szkle)pamiętaj tylko aby obklejić zasłonić szyby od środka :)a jak ci troche podcieknie pod plaster zasłaniający szyby ,to i tak to zasłoni naklejka z obramówkom szyb smile

Share

11

Odp: POMOCY!!!

noo... tak jest jak mowi tteessaa.. i w gazetce maluja OD WEWNATRZ a nie od zewnatrz. I tak tez nalezy malowac. Raz ze lexan nadaje lakierowi sliczny polysk, a dwa, ze lakier nie jest tak bardzo narazony na uszkodzenie w skutek obtarcia, uderzenia etc.

Share

12

Odp: POMOCY!!!

Ok dziękuje wam

Share