Temat: silnik - świeca żarowa

Witam
Chciałem odkęcić świece żarową z głowicy silnika.
Ale jakoś siężko szło ale się odkręciła.
Kiedy próboałem ją wkręcić ponownie to już się niewkręciła ( na gwiŃcie pozostały kawałki zerawnego metalu z głowicy silnika)
A jeszcze wziołem świece pod drucianą szczotke w celu usunięcia metalu z gwintu no i niechcący zerwałem drutek z świecy żarowej ( dający iskre)
Co robić???
Gdzie można kupić głowice silnika i świee poasującą do naszego modelu ( oprucz HACHETTE )
Pozdrawiam
Rurari1

Share

2

Odp: silnik - świeca żarowa

witaj rurai1-sprawdz w dobrym sklepie modelarskim,tam moze nie bedą identyczne ale powinny mieć rózne rodzaje świec-ale napewno gwint bedzie pasował.bynajmniej u mnie w gdansku-zaspie jest sklep modelarski i tam widziałem z 4 rodzaje swiec-moze nie byly do siebie podobne ale wszystkie mialy ten sam gwint i kosztują około 26 zł.pozdrawiam

Share

3

Odp: silnik - świeca żarowa

Witam
Też tak myślałem ale jeśli gwint w głowicy silnika będzie do niczego to co w tegy zrobie???
Pozdr.
Rurari1

Share

4

Odp: silnik - świeca żarowa

jeśli na świecy został długi matalowy wąs to zerwał się gwint  w głowicy, i jest do wymiany w 100%, można to naprawić ale się nie opłaci trzeba rozwiercić  nagwintować wkręcić futurke(przejśiówka stalowa  wzmacniająca z 10 na 8 np. )

Share

5

Odp: silnik - świeca żarowa

Szkoda roboty, pewnie jeszcze polecialy opilki metalu do bloku i wszystko do rozebrania i czyszczenia jest. Swiece to gdziekolwiek mozesz kupic, ale glowice zamow jeszcze raz w hachette. I tak taniej niz za 40pln bys jej nie dostal.

Share

6

Odp: silnik - świeca żarowa

Możecie dortadzic jaka świece kupic ?
Pliska o linka najlepiej do HPI wink

Zapraszam sk

Share