Temat: Problemy z ponownym odpaleniem

Cześć !

mam problem z odpaleniem rozgrzanego silnika.
to mój pierwszy model - jak ekspluatować taki silnik ? jaka jest jego żywotność ?

Share

2

Odp: Problemy z ponownym odpaleniem

Jak silnik jest rozgrzany za bardzo to go nie odpalisz np. włączasz silnik on tam sobie pracuje i się rozgrzewa potem rozgrzewa się coraz bardziej zwalniają obroty i gaśnie tak jest przynajmniej z poim silnikiem i silnikiem podkaszarki mojego Taty jak wykosi całą działkę to albo kosiarka sie wyłącza albo przy wymianie linki trzeba wyłączyć to już sie nie uruchamia wtedy należy odczekać 5~10 min. odpalasz i jedziesz.
Na drugie pytanie to eksploatacja tak: włączasz silnik (dobrze ustawiony) po jeździe wlewasz kilka kropel ja daje 3 After Run'a do tłoka pod świece i do gaźnika potem na wykręconej świecy kręce kilka razy szarpanką i przykręcam świece (przed wykręceniem świecy wytrzyj wszystko do okoła żeby nic nie wpadło do tłoka) przykręcasz świece i jeszcze na ciepłym silniku wycierasz go ze wszelkich śmieci (jeżeli wpadłeś w piach to resztki piasku błota jak jeździłeś po deszczu albo mokrej nawierzchni) szmatką ja tam podwinąłem Mamie jedną tych od kurzu specjalmych.
A co do trzeciego zapytania to jak będziesz o niego dbał czyścił go i nie przegrzewał i oczywiście jak go dobrze dotrzesz to będzie ci służył bardzo długo. Ufff... No to tyle. Pozdrawiam.

PS. Spieszyłem się i mogą być błędy ortograficzne.

Share

3

Odp: Problemy z ponownym odpaleniem

Dzięki dzięki.

Tak jak napisałem wcześniej to mój pierwszy model więc jestem laikiem. W sklepie w którym go kupiłem nawet nie powiedzieli mi jak docierać silnik, sprzedawca powiedział mi żebym tylko nie jeżdził na pełnym gazie przez 4 pierwsze zbiorniki - "a potem już mozna do oporu". Boje się , że mogłem żle go dotrzeć, no ale cóż - trudno. Na razie jeżdzi.
Gdybyś mógł mi jeszcze powiedzieć co to jest ten After Run i gdzie go kupić ?
Czy można wyjeżdzić bak do koŃca powodując tym samym żeby silnik sam zgasł z powodu braku paliwa ? , czy lepiej przed koŃcem go zgasić i dolać paliwa i jeżdzić dalej ?
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam.
hej hej

Share

4

Odp: Problemy z ponownym odpaleniem

After run jest olejem do smarowania silnika po jeździe. Można go kupić w każdym sklepie modelarskim.

Share

5

Odp: Problemy z ponownym odpaleniem

Ja przeróżne akcesoria typu: olej do filtra, after run, olej do amortyzatorów itd. to kupuje na www.rcwroblik.pl albo na www.modele.sklep.pl . A co do paliwa w zbiorniku to nie radze wypalać do zera jak w prawdziwym samochodzie ponieważ w tym paliwie masz olej smarujący silnik i jak dochodzi do koŃca baku to jest jego gorsze smarowanie, a więc lepiej jest jak będziesz wypalał np. 5/6 baku a do 1/6 dolejesz do pełna.
Pozdrawiam.

Share