1

Temat: Termometr

witam i mam pytanie do znawcow tematu Mianowicie chodzi o to ze czytalem na jakim forum kiedys ze zamiast tych drogich termometrow na podczerwien nozna stosowac o wiele tansze np. takie

http://www.allegro.pl/item224127827_profesjonalny_termometr_elektroniczny_50_300.html

Chodzi oczywiscie o sprawdzanie temperatury przy docieraniu silnika. Co o tym sadzicie. Dzieki za opinie

Share

2 (edytowany przez b@d 2007-08-22 11:07:06)

Odp: Termometr

Mam doświadczenie z dwoma podobnymi termometrami dotykowymi. Jeden to zwykły multimetr z czujnikiem temperatury. Sensor to taka metalowa kuleczka, trochę większa od główki szpilki, która łatwo się wygina, ponieważ dość mocno trzeba było ją przycisnąć do drgającego silnika. Był w miarę szybki (bo czujnik był mały i szybko się nagrzewał), ale nie był dość dokładny (przy wrzącej wodzie pokazywał 94° C) hmm. Drugi to typowy, elektroniczny termometr z czujnikiem na kablu. Ten był b. dokładny bo idealnie pokazywał temp. do dziesiątych stopni. Największą jego wadą była szybkość działania. Prędzej paliwo w baku się skoŃczy niż ten nabije odpowiednią temp. roll Wszystko zależy od tego jak szybko ciepło silnika przedostanie się do czujnika. Termometr z linka przypomina mi właśnie ten drugi.
W naszym przypadku potrzebny jest termometr dokładny, b. szybki i bezdotykowy (z kalibracją). NajtaŃszy jaki znalazłem to taki lub taki. Jest dwa razy droższy od w/w, ale jak miałbym kupować to tylko tego rodzaju.

Poza tym termometr przydaje się nie tylko przy docieraniu, ale również do regulacji silnika. Przy zmianie paliwa czasami silnik należy ustawić od nowa i w tym przypadku termometr byłby wskazany.

Share

3

Odp: Termometr

Ok wielkie dzieki za odpowiedz

Share