Temat: Informacje o firmie

De Agostini Polska Sp. z o.o.


Adres
Ul. Ciszewskiego 15
02-777 Warszawa
tel. (22) 488 62 01
fax. (22) 488 62 51


Strona internetowa
http://www.deagostini.pl/


Strona internetowa grupy wydawniczej
http://www.deagostini.it/


Kontakt
http://www.deagostini.pl/index.php?co=bok


De Agostini na świecie
Grupa wydawnicza De Agostini ma już ponad 100 lat! W 1901 roku Giovanni De Agostini założył w Rzymie Istituto Geografico De Agostini. Rok 1959 to data ukazania się pierwszego zeszytu encyklopedii Il Milione; seria ta zapoczątkowała wydawanie nowoczesnych kolekcji typu "partwork" (od ang. work in parts - dzieło w częściach) na świecie.
Grupa De Agostini obecna jest w ponad 30 krajach świata. Atlasy, encyklopedie, przewodniki, serie do kolekcjonowania, wydawnictwa multimedialne sygnowane przez De Agostini ukazują się w kilkunastu językach, dzięki czemu miliony czytelników na całym świecie mogą korzystać z ogromnych zasobów wiedzy zawartych w publikacjach wydawnictwa De Agostini.


De Agostini w Polsce
De Agostini pojawiło się w Polsce w 1993 roku jako pierwszy na naszym rynku wydawca serii do kolekcjonowania. W 1994 roku wydana została pierwsza kolekcja De Agostini Dinozaury, która natychmiast podbiła serca czytelników. W ten sposób zapoczątkowana została kariera pism kolekcjonerskich na polskim rynku wydawniczym. Kolekcje De Agostini jako pierwsze były wydawane wraz z atrakcyjnymi dodatkami w postaci płyt CD, edukacyjnych modeli i okazów, CD-ROM-ów, kaset wideo itp.
W 2000 r. wydawnictwo De Agostini Polska poszerzyło swoją działalność o sprzedaż bezpośrednią i multimedia (w grudniu 2000 r. ukazało się pierwsze wydanie encyklopedii multimedialnej Omnia).
W 2001 r. De Agostini Polska wraz z całą grupą wydawniczą obchodziło stulecie założenia Istituto Geografico De Agostini.


informacje uzyskane ze strony http://www.deagostini.pl/