Temat: Forum Reaktywacja

Dyskusja na temat stanu forum... pomysłów na reaktywacje i wznowienie działalności.

2 (edytowany przez GaZeR 2011-12-28 02:08:26)

Odp: Forum Reaktywacja

Tak skorzystam z miejsca w tym ..."temacie" by powiedzieć parę słów smile.
Generalnie dzięki za maila od adminów i wiadomość od Quadric'a na gg, w życiu bym nie przypuszczał, że dalej działacie z tym, adres do starego forum przepadł mi dawno temu.
Oczywiście pierwsze co zrobiłem po dzisiejszym zalogowaniu się to oczywiście sprawdziłem swoje stare posty i... dawno się tak nie śmiałem, jak zobaczyłem te błędy ortograficzne, składniowe itp itd(nie mówiąc już o zwyczajnej głupocie niektórych z nich ^^) to o mało co bym z krzesła nie spadł. Przynajmniej wiem, że wieeele się zmieniło od tego 2005/06 roku. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i życzę wam by nie pojawiały się tutaj takie osoby jak ja z roku 2005 ^^.
Niestety na forum raczej nie będę się pojawiał z uwagi na przeróżne inne obowiązki i kompletny brak zainteresowania modelami RC.

http://img263.imageshack.us/img263/7786/sygnaturkane3.gif

Share

3

Odp: Forum Reaktywacja

Przygotowując forum na nowo przeczytałem każdy post i miałem podobne odczucia co Ty. No nic... jakby Ci kiedyś wpadło do głowy, żeby coś nowego zbierać to wiesz gdzie trafić smile
Pozdrawiam.

4 (edytowany przez kaper 2011-12-28 12:06:50)

Odp: Forum Reaktywacja

No rzeczywiście big_smile Pośmiać się można :d Ja też zapomniałem o tym forum smile Szkoda jedynie że w niektórych tematach, działach, nie ma treści... sad

Przydałoby się zmienić trochę wygląd i zrobić jakiś łatwy alias do forum smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

5

Odp: Forum Reaktywacja

Treści w niektórych niestety nie ma lub jest uszkodzona, ale ponad 90% danych jest w porządku.
Co masz na myśli przez łatwy alias do forum?

Przeniosę potem ten temat bo Gazerowi śmiecimy w jego wątku smile

6

Odp: Forum Reaktywacja

Zrobić jakiś bardziej prosty link przekierowujący na forum, np. kolekcjerc.oz.pl, rct.oz.pl itp. Przy darmowych aliasach jakaś końcóweczka niestety musi być tongue

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

7

Odp: Forum Reaktywacja

A pamiętasz poprzednią domenę?
http://www.goblix.9x.pl/radiocontroltuning
a teraz jest
http://rct.goblix.pl

a Tobie jeszcze za długie tongue ?

8

Odp: Forum Reaktywacja

Pamiętam, pamiętam, ale ja tu mówię o nowych userach, spopularyzowaniu forum. Zresztą jak uważasz, chciałem tylko zaproponować nazwę szybko wpadającą w głowę smile Trzeba ogarnąć to forum, nagromadzić ludzi, podzielić jakoś działy, może coś rozszerzyć itp smile Tylko najpierw potrzeba aktywności...

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

9

Odp: Forum Reaktywacja

A ogólnie jesteś zainteresowany działaniem? Zbierasz albo będziesz coś zbierał może? Ja bardzo chętnie słucham pomysłów i też myślałem o zrobieniu aliasów ale potem stwierdziłem, że nazwa jest i tak już dosyć krótka. Na początku domena była "kolekcje.goblix.pl" ale zacząłem się zastanawiam czy to jest adekwatna nazwa - bo może się kojarzyć nie z tym co trzeba.

Ja generalnie w tej chwili z uwagi na to, ze bieżąca kolekcja to Czarna Perla to pod tym kątem będę to promował. Jeśli masz jakieś uwagi czy pomysły to wal śmiało.

10

Odp: Forum Reaktywacja

Ty jesteś adminem, ja mogę tylko składać lepsze/gorsze propozycje smile

Ja się dawno pozbyłem tego co składałem ale siedze ciągle w modelarstwie smile

Wiem że założeniem forum są kolekcje, nie ma co robić drugiego rcauto, ale na początek troche bym zmienił układ for, trzeba by przejrzeć wszystkie tematy, te niekompletne usunąć lub uzupełnić. Można by też wgrać jakiś inny szablon, pomyśleć nad logo smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

11

Odp: Forum Reaktywacja

Powiem Ci co chciałbym osiągnąć:

1) Forum ma być tak jak do tej pory tylko w bardziej profesjonalnej formie... zbiorem, opisem i pomocą modeli do składania z gazetek (choć jeszcze nie wiem na 100% czy tylko z gazetek - ale na pewno do składania)

2) Forum będzie podzielone na działy, które jest producentem/wydawcą.. np De agostini, Hachette itd. i w tych grupach są fora na konkretną kolekcję... np RadioControl Tunining albo Czarna Perła - Piraci z Karaibów.

3) W każdym forum będą obowiązkowo następujące tematy:
- a) wydane numery - jeden temat i każdy post to opis kolejnego numeru - suche dane, takie jak: data wydania, cena, zawartość i ewentualne dodatkowe uwagi + link do dyskusji
- b) numer1, numer2 itd - osobne tematy do dyskusji na temat konkretnego numeru (żeby nie śmiecić w temacie "wydane numery" - w każdym poście jest link do dyskucji nad konkretnym numerem)
- c) Informacje o modelu - czyli suche dane o samym budowanym modelu
- d) Informacje o pierwowzorze - czyli informacje, ciekawostki o pierwowzorze
- e) pozostałe luźne tematy np części, innych problemów, kleju itd


Pozostałe działy w tej chwili to jest ten garaż ale zastanawiam się czy tego nie zmienić.


Co do grafiki.. to chciałbym aby pozostała taka tonacja.. ale można dopasować bardziej kolorystykę, i motywy aby się bardziej kojarzyło z tematyką jaka jest tu poruszana.


Co o tym sądzisz?

12

Odp: Forum Reaktywacja

Ok, ciagle obserwuje zmiany smile

Ja aktualnie nic nie skladam, ale mam gdzieś jakieś zdjęcia + gazetki, więc w wolnej chwili mógłbym to ogarnąć smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

13

Odp: Forum Reaktywacja

A z jakiej kolekcji masz? Kurcze bardzo by mi się przydała pomoc - chciałbym to forum znowu przywrócić do życia.

14

Odp: Forum Reaktywacja

Jak byłem młody i głupi to składałem Subaru z Radiocontrol... smile

HPI Savage X SS Brushless HK2370kV + HK150A
GS CL-1 PRO Team Kit Brushless Turnigy 2400kV + HK150A
Asso TC5R + Novak XBR 8.5T

Share

15

Odp: Forum Reaktywacja

No to się trochę narobiłeś w tym dziale: http://rct.goblix.pl/forum31-radiocontr … stini.html

poszczególne numery już potem opisywał radiocontrol (użytkownik)

ale jak przejdziesz na drugą stronę: http://rct.goblix.pl/forum31-radiocontr … ni-p2.html to zobaczysz, że sporo zrobiłeś. Może warto byłoby uściślić wszystkie działy ze sobą.... powiedz mi co myślisz o tym układzie, który zrobiłeś w Czarnej Perle? http://rct.goblix.pl/forum36-czarna-per … hette.html