Temat: Numer 1

Numer 1


Gazetki przychodzą w prenumeracie po kilka sztuka a więc czasami trudno dokładnie przyporządkować poszczególne elementy niestandardowe. Wspomnę więc o nich w pierwszym numerze:


Oprócz standardowej zawartości jaką jest gazetka i części, otrzymujemy także:


  • Przewodnik po kolekcji (dwustronny materiał informacyjny w formie plakatu - czyli co i jak w skrócie)

  • Reprodukcję plakatu Star Wars autorstwa Noriyoshiego Ohrai z 1082 roku

  • Blueprint (schemat) widok z góry modelu w stali 1:1 - wielkość statku robi wrażenie

  • Drugi blueprint (plan techniczny) zawierający detale konstrukcyjne poszczególnych obszarów statku takich jak: górna rama, detale wnętsza, górne poszycie, dolna rama i dolne poszucie


Dostajemy oczywiście zapakowane w plastikowo-kartonowej osłonce część do montażu.


W tym numerze do zmontowania jest fragment kabiny i poczwórne działo. W instrukcji bardzo często pada informacja, że "można zbudować teraz lub poczekać aż uzbiera się komplet" - nie jest to bez znaczenia - bo mimo możliwości złożenia niektórych rzeczy teraz okazuje się, że gdy złożymy coś szybciej to potem inne zadania są utrudnione - przykładowo: wkleimy jakąś naklejkę teraz a okazuje, się, że przez pół milimetra niedokładności nie można potem czegoś złożyć - a po złożeniu elementu łatwiej jest coś nakleić itd (więcej informacji na ten temat w worklogu).


Poczwórne działo jest całkowicie metalowym elementem wymagającym użycia wkrętaka (uwaga: co ciekawe wkrętak dostajemy w drugim numerze dopiero) - ale też wymaga użycia kleju cyjanoakrylowego by połączyć lufy z podstawą.