1

Temat: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Witam. Mam pytanie ponieważ mam wątpliwości czy dobrze zmontowałem skrzynie biegów. Mianowicie chodzi o to, iż większe koło zębate skrzyni biegów napędza wszystko natomiast mniejsze koło kręci się lużno. To dobrze czy żle ?? Proszę o jak najszybszą odpowiedż !! Pozdrawiam

Share

2

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

ja dokładnie nie wiem.. ale wydaje mi sie, że po prostu to mniejsze wskoczy gdy nabierze obrotów.. wskoczy to mniejsze za pomocą siły odśrodkowej i w ten sposób się wrzuci bieg.. tak to rozumiem.. ale jak gadam głupoty to niech mnie ktoś poprawi

3

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Quadric dobrze gada ;] male kolo wlaczy sie przy odpowiednich obrotach ktore znowu reguluje sie srubka na tym malym kole ktora docsika sprezynke i kulke.

Share

4

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

potwierdzam Panowie macie racje:) to mniejsze dopiero zaskakuje od pewnej prędkości obrotowej a czego następstwem jest większa szybkość. Wiec złozyłes jak najbardziej ok.
PS
dzisiaj tzn w piątek miałem egzamin na C+E udało się zdać. To tak musiałem sie pochwalić:)

Share

5

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

No to bicker, teraz musisz do bmw jeszcze sobie przyczepke zlozyc ;P

Share

6

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

hehehe.. podly dobre... bicker - gratulacje .. ja mam B od 17 roku życia (mam 21 lat), siedziałem za kółkiem 5 razy w wieku 18 lat i zdążyłem rozwalić 2 samochody ... od tej pory nie jeździłem w ogole... bezpieczniej chyba sterować modelami tongue

7

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Nie ma co sie zrazac, kazdemu sie moze zdarzyc. Statystycznie kazdy kierowca ma w ciagu zycia za kolkiem podajze 2 wypadki, wiec Qadric - masz juz obydwa za soba i teraz mozesz juz wyluzowac i smialo prowadzic ;]

Share

8

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

e tam przyczepke teraz to ja sobie kupuje Renault Magnum z naczepą bo przyczepka troche za mała:)

Share

9

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Ja mam problem z nr.18 pozycja składania 9 i 10 sad
Gdy zmieniałem nacisk sprężyny (czyli wykręcałem wkręt) troche krzywo mi się nagwinrował otwór w tulei. Jednak koniec wkrętu widać po wykręceniu ale nie moge go wykręcić zupełnie sad
Chodzi o to czy regulacja teraz będzie wystarczająca jeśli po odktęceniu do koŃca natępuje luz między tarcza a tuleja połączoną z kołem zębatym ? Czy jednak powinno nastąpić w tym momencie całkowite rozczepienie między tymi elemetami i powinny się obracać niezależnie od siebie ?

Zapraszam sk

Share

10 (edytowany przez ORZECH 2007-03-04 01:24:39)

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Już wiem co jest powodem - zle wkręciłem wkręt do regulacji napiecia sprężyny i uszkodziłem gwint !  mad
Czy można gdzieś kupić tarcze sprzęgła jednokierunkowego ?

Zapraszam sk

Share

11

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

hmmm... z tego co napisales w pierwszym poscie, to wyglada ze mimo wszystko powinno dzialac, sprzeglo zlapie luz dopiero przy bardzo wysokiej sile odsrodkowej, wiec nie da sie tego przetestowac 'na sucho'. Jesli ogolnie sruba da sie krecic, a problem jest tylko przy wykreceniu jej do konca, to powinno byc dobrze. A jesli musisz ja wymienic, to zamow poprostu ten numer w wydawnictwie.

Share

12

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

Udało mi się we właściwe miejsce nakręcić wkręt do regulacji sprężyny choć troche uszkodziłem wylot tego otworu i boki otworu w tulei sad teraz one sa wzgledem siebie luzne i uszkodzone elementy nie chaczą o siebie więc chyba dobrze smile
Podly - chyba zle zrozumiałeś - miałem zablokowaną tarcze sprzęgła z tuleja na stałe przez złe wkręcenie wkręta od regulacji....
...ale teraz tuleja z kołem zębatym obraca się swobodnie na tarczy sprzęgła i połaczą się dopiero w momencie dużej prędkości - czy dobrze zrozumiałem ?

Zapraszam sk

Share

13

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

aaa no to skoro miales zablokowane to niedobrze, ten zabek sie powinien wysunac dopiero przy duzej predkosci obrotowej a sprezynka sluzy do ustawienia docisku czyli im luzniejsza sprezynka i srubka mniej wkrecona, tym sprzeglo szybciej zlapie i wrzuci dwojke. No ale jak ustawiles wszystko i nie zahacza, a zabek da sie wyciagnac na sile i wraca do swojej pozycji po puszczeniu na miejsce, to jest ok ;]

Share

14

Odp: PROBLEM DOTYCZ!CY MONTAŻU SKRZYNI BIEGÓW !!!

No to git bo bym musiał dokupić aż 2 numery wink

Zapraszam sk

Share