1

Temat: Koło i mechanizm różnicowy

Pierwsze pytanie dotyczy koła czy przy zakładaniu gąbki i opony używaliście dwustronnej taśmy na filmie wyraźnie jej nie używają szczeże powiedziawszy wydaje mi się to bez sensu i tak klej trzyma oponę.
Drugie to mam wątpliwości czy mechanizm różnicowy powinien chodzić z wyraźnym terkotem nie porusza się płynnie czy u was dzieje się tak samo?

Share

2

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

ja wkleilem ta tasme dwustronna - troche zabawy ale w sumie moze lepiej bedzie sie kolo trzymac w calosci. Co do mechanizmu, to u mnie chodzi gladko.. moze wyczuwam palcami ten moment jak przechodza po sobie zebatki ale nic mi nie terkocze.. Zloz jeszcze raz i napchaj smaru dobrego i bedzie git ;]

Share

3

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

Ja taśmą dwustronną przykleiłem tylko gąbkę do felgi.
Co do mechanizmu różnicowego, to rzeczywiście wydaje mi się, że powinien poruszać się trochę lżej. Może przyczyną tego jest to, starałem się zlikwidować luzy obu osiek przez dociśnięcie przegubów Cardana.

Share

4

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

No więc to jest tak.... mechanizm różnicowy wcale nie musi chodzić gładko.. a juz napewno nie jak łożysko... tak naprawde to powinien obrót stawiać umiarkowany opór dzięki temu smarowi, który powinie być gęsty... to że pod palcami czuć jak zębatki przeskakują to nic złego smile

Co do felgi  to nie trzeba uzywać żadnej taśmy i tak naprawde mało ludzi to robi.. (chociaż jest to pewniejsze). Wystarczy gąbke wsadzic do opony i przykleić oponę do felgi klejem i będzie git !!

5

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

Mam dwa pytania.
1. Czy ktoś z Was przyklejał piankę do opony taśmą dwustronnie klejącą, czy tylko piankę do felgi? A może w ogóle nie używaliście tej taśmy? Pytam, ponieważ wydaje mi się, że źle (nie równo) przyklejony wkład może spowodować więcej problemów niż pianka włożona luzem (łatwiej ją później wyrównać).
2. Do czego służy ten płyn http://www.rojna.pl/index.php?d=produkt&id=1047 i czy można zastosować go do naszego RCT?

Share

6

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

1 - tak jak mówiłem ... jak nie jesteś pewien dokładności przyklejenia to bezpieczniej zostawić luzem niż przykleić źle.

7

Odp: Koło i mechanizm różnicowy

ja wkleilem tak jak bylo w opisie dwustronna tasma zarowno od wewnatrz jak i od zewnatrz - nie mialem z tym problemow i wszystko sie ladnie i rownomiernie trzyma ;]

Share