1

(23 odpowiedzi, napisanych Silnik)

Niestety kupiłem już baŃkę 2,5 litra paliwa Model Technics. Silnik pali po kilku szarpnięciach rozrusznikiem. Jak na moje wkręca się na obroty bardzo ładnie i w miarę równo pracuje na wolnych obrotach. Jest jednak coś co mnie martwi z rury wydechowej kapie coś jakby niespalony olej, a po porząfnym przegazowaniu bryzga olejem na wszystkie strony. Podczas jazdy olej rzyga na każdym zakręcie. Paliwo miało być z dodatkową porcją oleju dla niedotartych silników. Nie wiem czy to wina paliwa czy mam zbyt bogatą mieszankę. Jeżeli jst zbyt bogata to w koŃcu którą śrubą ją skręcić tą od strony cięgna czy od strony wężyka paliwa? Czytałem już tyle opisó że sam już zgłupiałem?

Chłopaki a jak gasicie auto?
Muj jak narazie bryka bez zarzutów.
Mam jednak kilka pytaŃ
Czy ktoś ma przepis na docieranie silnika?
Czy po każdym odpale należy silnik zalewać awter runem ?

3

(69 odpowiedzi, napisanych Elektronika)

Panowie czy ktoś ma adres email lub telefon do wydawnictwa na który ONI odpowiadają chcę reklamować nadajnik i odbiornik na adres kolekcja@hachette-livre.com.pl po prostu nie odpowiadają.
Proszę o pomoc

4

(23 odpowiedzi, napisanych Silnik)

Co do paliwa to ja mam jeszcze jedno pytanie. W sklepie kupuje gotową mieszankę czy należy do niej dodać oleju? Jeżeli tak to jakiego i w jakich proporcjach? Czy jeżeli używam paliwa z zawartością 16% nitro dodaje mniej oleju niż do paliwa z zawartością 20% nitro?

5

(69 odpowiedzi, napisanych Elektronika)

Ja niestety chyba mam problem z odbirnikiem, może z nadajnikiem nie wiem na pewno. Od początku nadajnik buczy czasem głośniej czasem ciszej. A pozatym obojętnie jakie serwo podłączę do kanału CH1 to porusza się skokami jakby nie mogło się zdecytować w którą stronę. Serwo podłączone do CH2 działa poprawnie jednak podryguje kiedy pracuje CH1. Nie znam się na takiej kalasy sprzęcie ale wydaje mi się że niejest ok. Czy wiecie gdzie to teraz reklamować w wydawnictwie czy u producenta? Serwa są ok problem będzie ze sterowaniem.

6

(69 odpowiedzi, napisanych Elektronika)

Do mnie też dotarło. Ciężko przykręcić serva. Ale wszystko działa poprawnie, nawet instrukcja jest po Polsku do radyjka. Zestawik fachowo spakowany. Najwięcej zabawy w całej kolekcji chyba smile

7

(69 odpowiedzi, napisanych Elektronika)

Napisz coś więcej. Czy ten sprzęt wart jest ceny ponad 200 Żyli.

8

(69 odpowiedzi, napisanych Elektronika)

JEżeli ktoś z Was otrzyma pierwszy zamówiony zestawik proponuję aby tutaj umieścił swoje spostrzeżenia. Z bierzącego roku pozostał zaledwie tydzieŃ z hakiem a przesyłki jak nie było tak nie ma.
Ma ktoś może jakieś świeższe informacje?

9

(12 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Nie bardzo wiem jak to łożysko ma się blokować na wałku który nie ma żadnego spłaszczenia ni występu w miejscu zębatki pierwszego biegu wałek jest zupełnie głatki. Jak więc łożysko oneway zblokowane samo w sobie przeniesie moment obrotowy na wałek? W wałku dopiero pod kółko pasowe łączące przedni i tylni napęd jest otworek do blokowania kułka pasowego. Natomiast zębatka drugiego biegu przenosi moment poprzez spłaszczenie na sprzęgiełko. Stąd moje wątpliwości.
Z jaką siłą musiało by blokować się łożysko żeby przenieść moment na głatki wałek, no i szybko jedno albo drugie by się wytarło.

10

(12 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Zastanowie mnie jedna rzecz? Jak będzie działała skrzynia skoro pierwszy bieg nie będzie połączony z wałkiem na stałe poprzez łożysko oneway coś mi w tej zabudowie nie gra. Może ktoś to wyłuszczy na forum?

Ja już zamówiłem

12

(10 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Po naprawdę najlepszym jak dotąd artykule odnośnie prowadzenia modeli RCT znowy sterta bzdur o Photoshopie sad

Ja zamawiam z gazety.

Jeżeli płacisz za prenumeratę to pwinieneś dostawać co miesiąc gazetkę a nie raz w miesiącu cztery!!!. Dziwna sprawa.

15

(20 odpowiedzi, napisanych Akcesoria)

podly mógłbyś dać linka do sklepu gdzie można taki smar do dyfrów zakupić. Ja nałożyłem w koŃcu smaru miedzianego ale na moje oko daje za duże opory i już zaczyna wyłązić osiami kół koronowych. Smar silikonowy będzie lepszy ale jak mam już kupować to chciałbym właściwy.

16

(7 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Zgadzam się porady jak bawić się photoshopem są nie na miejscu, klasyczna  zapchajdziura tym bardziej że program nie jest tani a oni nie załanczają żadnej wersji do gazetki.

17

(12 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

W najgorszym z moich dyfrów koŃcówki kół koronowych dają się wyciągnąć bądź wepchnąć do środka około 1 mm lub nawet więcej. Natomiast w dyfrze który pracuje bez zarzutu nie ma żadnego luzu.

18

(12 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Odnośnie mechanizmu różnicowego. Tak się stało że w tej chwili mam trzy takie mechzanizmy dwa kupione z gazetkami i jeden z pierszymi numerami dodatkowo kupiony na allegro. Wyobraźcie sobie że wszystkie trzy składałem równie starannie a pierwsz z nich pracuje z lekkimi oporami i z wyraźnym terkotem, drugi wręczsię czasami zacina, momentami nie daje się go nawet obrucić, natomiast trzeci kupiony z gazetką w środę pracuje tak lekko i płynnie jak prawdziwy dyfer. Moim zdaniem świadczy to o jakości wykonania części tej kolekcji nie jest ona bynajmniej porywająca. Zależy jakie kto będzie miał szczęście do części.

W Poznaniu w eurokiosku dzisiaj jeszcze niie było!!!

Jutro się okarze ile będzie kosztowała podłoga do tego auta . Przeczucie mi mówi że grubo powyżej 40 PLN sad

21

(19 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Wszyscy zakupili już numer osiem? Ja jeszcze nie, muszę chyba pobiegać po kiskach smile

22

(7 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Luki nie noszę zawsze przy sobie RCT, a akurat w pracy miałem wenę do szepnięcia paru słów wydawcy smile.

23

(7 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Niech ktoś poda namiar na wydawnictwo!

24

(7 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Ma ktoś już w koŃcu ten numer 8?

25

(9 odpowiedzi, napisanych Radiocontrol Tuning - Kolekcja Hachette)

Wpadł mi do głowy pewien pomysł. A może by tak wyskrobać list otwarty smile do urzędu ochrony praw konsumenta czy aby podniesienie ceny po pierwszym i drugim numerze o 100% jest zgodne z ogólno przyjętymi zasadami handlu? Można by też zapytać czy aby cena prawie 40 zł za jeden numer gazetki nie jest rozbojem w świetle prawa wobec ceny modelu oscylującej w granicach 1450 PLN. Jestem ciekaw czy rozochocone wydawnictwo nie podniesie ceny numerów zawierających bardziej kosztowne części?
Co o tym myślisz quadric?