576

(8 odpowiedzi, napisanych Uwagi i ogłoszenia)

Na innych większych forach zdarza się, ze użytkownicy boja się lub nie chca się wygłupic zadając jakieś być może oczywiste dla innych pytanie...

Inni odważniejsi.. zadają je poczym zostają "zjechani" i wyzwani od najgorszych.... Na tym forum nie będzie takiego zachowania :!: Możecie pytać śmiało i bez obaw o wszystko co jest zwiazane z tematyka tej strony (nie odpowiadam na pytania odnośnie przyszłych numerów dużego lotka) - nie dajmy się zwariować.

577

(0 odpowiedzi, napisanych Układ zawieszenia)

Spotkałem się z pytaniami odnośnie tego, że przy złożeniu amortyzatora i wyciągniętym tłoczysku .. sprężyna luźno lata.... cóż .. tak ma być.. a na potwierdzenie pokaże korespondencję z działem techniczym:----- Original Message -----
From: Quadmachine
To: BMW M3 GTR -Hachette-Livre
Sent: Sunday, September 11, 2005 5:37 PM
Subject: amortyzator - problemy ze sprężynąWitam ponownie...


Cóż, zabrałem się w koŃcu za złożenie amortyzatora i napotkałem problemy ze,.... sprężyną. Tzn nie wiem czy to problem czy nie... ale wydaje mi się, że gdy wysuwam tłoczysko na maksymalną odległość i nakładam sprężynę poczym nakładam dolną prowadnice i ... tu jest problem... Sprężyna przy wysuniętym tłoczysku w ogóle nie dosięga do prowadnic.. jest luz około pól centrymetra.. Aby prowadnica dociskała do sprężyny muszę wcisnąć tłoczysko do środka.. Czy to tak ma być? Czy jest coś nie tak?
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem mniej wiecej swój problem.

Pozdrawiam
Michał

OTO ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie,Proszę się nie martwić, wszystko jest dobrze. Taki luz jest w dopuszczalny i tak jest we wszystkich modelach. W zestawie mam pan też „c” kształtne pierścienie regulacyjne. O różnych grubościach. Po ich założeniu sprężyna otrzyma napięcie wstępne. Po zainstalowaniu elementu w modelu, sprężyna i tak zostanie napięta od jego ciężaru. 

Dziękujemy za list i za zainteresowanie modelem Radiocontrol Tuning BMW M3 GTR.

Z poważaniem,
Serwis Techniczny BMW M3 GTR
Hachette Livre Polska

578

(5 odpowiedzi, napisanych Uwagi i ogłoszenia)

hehe .. ciekawy post.. generalnie to wiem co chcę tam miec tylko strasznie cieżko jest znaleść na to czas... wiem, że to strasznie denerwuje i psuje opinię strony, ale nic narazie na to nie poradzę....

A co chciałbym miec w tych działach? Generalnie to nie wiem czy chce mieć jakieś szczególne nastawienie jedynie na modele RC. ... być może tak i wtedy na te modele zostaną przeznaczone te działy....

Garaż - na opis cześci, odwołania do sklepów oraz pewnego rodzaju eksploatacje i naprawę

Tuning - tu chyba bardziej nastawiam na VT czyli virtual tuning.... myślę, że wrzucanie jako tako od nowaw tych samych obrazków mija się z celem bo tego jest pełno w sieci.. za to proponowałbym jakieś ćwiczenia "how to" plus ewentualnie Wasze prace ktore mogą zostac poddane ocenie.

579

(2 odpowiedzi, napisanych Uwagi i ogłoszenia)

Jeśli ktos chce dostęp do jezyka polskiego to proszę przestawić z swoim profilu z "english" na "polish" z tym, że odrazu mowie, że nie jest on całkowicie przetłumaczony i część nadal moze być po angielsku, bo jeszcze nie skoŃczylem.. ale jak tylko znajde chwile czasu to będe coraz wiecej tłumaczyl na polski..

pozdrawiam

-----Original Message-----
From: Quadmachine [mailto:quadmachine@wp.pl]
Sent: Friday, August 26, 2005 9:16 PM
To: Kolekcja Hachette
Subject: uwagi wydawnicze i spostrzeżenia...


Witam ponownie.


Dziękuję za odpowiedź na mój poprzedni list. Zdaję sobie sprawę, że redakcja nie ma wiele czasu na czytanie a tym bardziej na odpowiadanie na listy - mimo wszystko chciałbym się podzielić pewnymi uwagami, widzianymi z punktu widzenia konsumenta.

Po ujrzeniu reklamy Waszego produktu zastanawiałem się cozobaczę po wpisaniu w wyszukiwarce "radio control tuning" - i szczerze mówiąc przeraziłem się:

w pierwszym numerze jest "koło" - cóz, samochód jeździ na 4 kołach, więc wystarczy kupić 4 numery za 9.90... a płyty dvd sprzedawać np na aukcjach internetowych.

Po co ja o tym mówię? Rozdzieliliście koszty całkowite na 90 numerów... ale nie da się przecież by każdy numer posiadałczęści o wartości 39.90 zł. Ludzie o tym wiedzą i dlatego jest to okazja do kombinowania i kupowania tylko tych części, które wyjdą w gazecie taniej... i tak jest np z tymi kołami... modelarze kupują sobie takie części jako zapasowe.

A co z ludźmi, którzy nie mają pojęcia o modelach RC? - cóż, widzę, że jednak zasięgają informacji w internecie 'zainteresowani tematem' a tam inni odradzają zbieranie tej gazety, bo po podliczeniu wszystkiego wyjdzie to ogromna kwota - niemal 4000 zł (to już za tyle można kupić normalny samochód)... nie ukrywajmy, że taki model jest wart góra 1500 zł no niech nawet będzie to 2000, a nie trzeba go przecież ani 'wyrabiać', testować itd. Plus jest oczywiście gazetka, swoją drogąbardzo ciekawie i przystępnie napisana. Czy więc tyle aż wynosi marża?

Rozbudziliście ogromne zaintresowanie ... o wiele większe niż konkurencyjne wydawnictwo ze swoim subaru.. jednak cena jaką proponujecie za kolejne numery jest nie do przyjęcia na polskie warunki i w ten sposób cały zapał zainteresowanych zostanie brutalnie zgładzony a ludzie przeżucą się na gotowe modele - a przecież chodzi tutaj o zabawę i satysfakcję składania z części. Ludzie spodziewali się cen w okolicach 30 zł a tu taki szok! 40 zł Jeszcze rozumiem, że 40 zł co 2 tygodnie... ale przecież niedługo wydawana będzie co tydzieŃ: 160 zł na gazetkę? Mało ludzi się na to skusi.

Nie nakłaniam redakcji do niczego. Proszę jedynie o powtórne zastanowienie się nad planem wydawniczym, bo przecież lepiej jest jak np 20 osób kupi gazeteza 30 zł niż 5 osób za 40 zł.

Do samego pomysłu i ogólnego wykonania nie mam najmniejszych zastrzeżeŃ. Jestem wręcz pod wrażeniem.

Jedyny minus to zbyt wygórowana cena, która zamyka bezpowrotnie furtkę większości konsumentom.

Nie jestem specjalistą ds. sprzedaży, jestem zwykłym człowiekiem, który opisuje otaczającą go rzeczywistość.


Z uszanowaniem
Michał
---
ODPOWIEDŹ
---
----- Original Message -----
From: Kolekcja Hachette
To: 'Quadmachine'
Sent: Monday, August 29, 2005 11:02 AM
Subject: RE: uwagi wydawnicze i spostrzeżenia...


Witamy,


Dziękujemy bardzo za życzliwe uwagi, przeczytaliśmy je z wielką ciekawością. Oczywiście większość z tego co Pan pisze to prawda, jednak wszystko to zostało uwzględnione. Poza wszystkim do pewnych działaŃ zmusza nas licencja na kolekcję, którą mamy od Francuzów.


Pozdrawiamy,

Wydawnictwo Hachette Livre

-----Original Message-----
From: Quadmachine [mailto:quadmachine@wp.pl]
Sent: Wednesday, August 17, 2005 8:09 PM
To: kolekcja@hachette-livre.com.pl
Subject: [pytanie] ceny numerów i prenumerata

Witam, mam na imię Michał.

Mam nadzieję, że to właściwy adres dla zadawania takich pytań...

...otóż, w internecie pojawiają się różne informacje na temat ceny poszczególnych numerów Radio Control Tuning  oraz prenumeraty.

Podobno:

1 nr kosztuje - 9.90 ...

2 nr - 19.90

a od 3 numeru - 39.90 zł ...


odnośnie prenumeraty, to podobno przy zamówieniu cena spada o 10% oraz nie trzeba wnosić dodatkowej 239 zł opłaty za ten zestaw "oferta specjalna" ze sterowaniem i uruchamianiem silnika...

Proszę rozwiać moje wątpliwości, gdyż bardzo mi na tym zależy..


Z uszanowaniem

Michał-----
ODPOWIEDŹ
---------- Original Message -----
From: Kolekcja Hachette
To: 'Quadmachine'
Sent: Thursday, August 25, 2005 9:11 AM
Subject: RE: [pytanie] ceny numerów i prenumerata


Witamy,


Informacje, które przytoczył Pan w swoim mailu są jak najbardziej prawdziwe.


Pozdrawiamy,

Wydawnictwo Hachette Livre

582

(2 odpowiedzi, napisanych Uwagi i ogłoszenia)

Przepraszam wszystkich którym przeszkadza obecny (angielski) jezyk na forum.. wkrótce postaram się aby był polski :]

wspaniała gazeta, wspaniałe wydawnictwo, zapraszam:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=934